رسپی های نسپرسو

طرز تهیه آفوگاتو با دستگاه نسپرسو

طرز تهیه آفوگاتو با دستگاه نسپرسو

آفوگاتو یک دسر  ایتالیایی اصیل هست که اگه یک بار اونو امتحان کرده باشید برای همیشه طرفدارش خواهید شد. در زبان ایتالیایی آفوگاتو به معنی «غرق شده» است و یک نوع دسر با پایه قهوه میباشد. آفوگاتو از یک یا دو اسکوپ بستنی وانیلی و یک شات قهوه اسپرسوی داغ تشکیل می‌شود. منشا آفوگاتو به شهر میلان برمی‌گردد. هرچند ایتالیایی‌ها آفوگاتو را در دسته‌بندی دسرها قرار می‌دهند اما بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها در شهرها و کشورهای مختلف آن را به عنوان یک نوشیدنی سرو کرده و گاه با اضافه کردن بیسکوئیت و شکلات به طعم آن تنوع می‌بخشند.

حسن این نوشیدنی/ دسر علاوه بر ظاهر جذاب و هوس‌بر‌انگیز آن طعم شیرین بستنی است که وقتی با تلخی اسپرسو ترکیب می‌شود تلطیف شده و ترکیب جذابی درست می‌کند. تهیه آفوگاتو خیلی ساده و سریعه و شما فقط چند دقیقه تا داشتن یک آفوگاتوی خوشمزه در منزل فاصله دارید!

مواد لازم:

یک عدد کپسول نسپرسو (ترجیحا با غلظت بالا مثل کازار یا آرپجیو  یا ناپولی)

یک یا دو اسکوپ بستنی وانیلی

ابتدا یک تا دو اسکوپ بستنی وانیلی را داخل فنجان آماده کنید.  قهوه را در شات ریسترتو (25 میلی لیتر) یا اسپرسو (40 میلی لیتر) از دستگاه قهوه ساز نسپرسو گرفته و در حالت داغ به آرامی روی بستنی بریزید.

هرگز برای درست کردن آفوگاتو از قهوه آماده استفاده نکنید. قهوه شما حتما باید اسپرسو یا ریسترتو باشد. بعد از آماده کردن اسپرسو باید آن را تا داغ است فوری روی بستنی بریزید و سرو کنید تا تدریجا هنگام خوردن، بستنی با گرمای آن آب شود. برای تزیین کردن آفوگاتو از بیسکوئیت، ویفر یا شکلات به سلیقه خودتان استفاده کنید.

به همین سادگی خود را مهمان یک نوشیدنی دلنشین کنید.

نوش جان…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *