خواص قهوه

خواص قهوه برای کبد را بشناسیم

از مهم ترین خواص قهوه می توان به درمان و پیشگیری از بیماری های کبدی و سرطان تخمدان اشاره کرد. افرادی که از خواص قهوه بهره می برند و آن را میل می کنند، از گرفتار شدن به بیماری هایی مثل : سرطان کبد، فیبروزیس، سیروزیس و غیره در امان می باشند .

فیبروزیس بیماری است که موجب می شود بافت آسیب دیده در داخل بدن ایجاد شود و در اثر بیماری هایی مثل اختلال مصرف مشروبات الکلی و هپاتیت ایجاد می شود . سیروزیس بیماری است که از فیبروزیس وخیم تر است و با شدید شدن درگیری های این بیماری، عملکرد شما با مشکل بیشتری مواجه خواهد شد .

در بیماری کبد چرب که با الکل غیر مرتبط است، هنگامی ایجاد می شود که سلول ها چربی زیادی را ذخیره می کنند و این چربی های ذخیره شده، عملکرد کبد شما را دچار مشکل می کند . هر چه بیشتر قهوه میل کنید، از ابتلا شدن به بیماری های کبدی در امان می مانید .

محققان در اثر تجربیات و مطالعات خود به این نتیجه رسیده اند که اگر روزانه دو فنجان قهوه میل کنید 44 درصد و اگر چهار فنجان قهوه میل شود، تا 65 درصد خطر ابتلا به بیماری سیروزیس را کم  می کند .

خواص قهوه برای کبد

قهوه با داشتن کافئین در ترکیبات خود می تواند ابتلا به بیماری فیبروزیس را کاهش دهد . دو ماده شیمیایی که در قهوه وجود دارد، به نام کاهوئول و کافستول که می تواند با سرطان مقابله کند و آن را شکست دهد . از دیگر خواص قهوه برای کبد چرب می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن اشاره کرد  که می تواند از ابتلا به اضافه وزن و چاقی بیش از حد هم جلوگیری کند . هم چنین قادر است که اختلالات ناشی از تحرک نداشتن و آسیب های وارد شده در اثر الکل را نیز خنثی کند .

در گذشته خواص قهوه را مضر و خطرناک می دیدند . پس از تحقیقات و مطالعات انجام شده در این زمینه، نتیجه گرفتند که این قهوه ی خطرناک در واقع یک نوشیدنی شگفت انگیز است . در سال 1991 آژانس بین المللی تحقیقات سرطان که تحت عنوان بازوی تحقیقات سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته است، قهوه را یک نوشیدنی سرطان زای احتمالی دانست و گوشزد کرد که خواص قهوه در به وجود آمدن سرطان مثانه نقش مهمی دارد . تا هنگامی که در سال 2016 گزارشی از آژانس بین المللی تحقیقات سرطان اعلام شد که این تحقیق خواص قهوه را از لیست دلایل احتمالی ایجاد سرطان پاک کرد.

بیماری های کبدی

این اختلالات، از بیماری های شایع و رایج است که باعث مرگ و میر افراد در کشور آمریکا شده است . هر سال  در حدود 31000 نفر آمریکایی در اثر ابتلا به بیماری های کبدی جان خود را از دست می دهند . این طور که به نظر می رسد، بیماری های کبدی در جهان غرب به شدت رایج شده است که جای نگرانی دارد و ممکن است که دلیل این شیوع، مصرف زیاد الکل و چربی باشد .

نگرانی دیگر این است که این افراد  که دچار بیماری های کبدی می شوند از داشتن بیماری خود مطلع نمی شوند . کبد یک عضو بسیار مهم و حیاتی برای بدن است . اما معمولا آن را جدی نمی گیرند و مانند عضو قلب به آن اهمیت نمی دهند .

مصرف مشروبات الکلی و داشتن تغذیه ی نامناسب از عادت ها و مواردی است که بیماری های مختلفی برای کبد به وجود می آورد  که از جمله ی آن می توان به : سرطان کبد، فیبروزیس و سیروز کبدی اشاره کرد . فیبروز کبد یک بیماری است که در اثر اختلالات کبدی ایجاد می شود و در آن بافت اسکار درون کبد بدن صورت می گیرد . به طور معمول این واکنشی است که عضو کبد در مقابل بیماری هایی از جمله هپاتیت و یا مصرف زیاد الکل از خود نشان می دهد .

سیروز کبدی

سیروز کبد یک مورد بسیار پیشرفته و حاد  است که در ادامه ی آن فیبروز کبد ایجاد می شود . در این مورد وضعیت بدن بسیار بد و وخیم می شود . هر چقدر از این بیماری زمان بگذرد و برای درمان آن اقدامی نشود، کبد از کار می افتد. در تحقیقات نشان داده شده قهوه را توصیه کرده اند .

از خواص قهوه برای سیروز کبدی این است که خطر ابتلا به سیروز کبدی را 25 تا 70 درصد کم می کند و از آن جلوگیری می کند.

تاثیر قهوه بر کبد

به گفته ی محقق ویرلن از اسپوتنیک، استفاده از برخی غذا ها برای کبد انسان مضر است و ممکن است که آسیب های جدی به کبد و بدن برساند اما می توان با میل کردن چند فنجان قهوه در طول روز از احتمال ایجاد برخی از این آسیب ها جلوگیری کرد .

سیروز کبدی که همان التهاب کبد است، درمان موثری ندارد و می تواند باعث مرگ فرد شود . اما اگر این آسیب و بیماری کبدی شناسایی شود، می تواند در بهبودی فرد بیمار کمک شایانی داشته باشد تا از آسیب های جدی تر آن کم کند . از خواص قهوه تلخ برای کبد می توان به از بین بردن چربی های مزاحم بدن و موثر در لاغری افراد، با داشتن ترکیباتی مانند پلی فنول ها و مواد معدنی پتاسیم و منیزیم، از ایجاد کبد چرب جلوگیری می کند .

کبد چرب

کبد چرب نوعی بیماری خاموش است که فرد هیچ گونه علائم خاصی از خود نشان نمی دهد و هیچ گونه تغییر در بدن خود حس نمی کند . اگر در صورت عدم تشخیص بیماری، کبد چرب عود کند و پیشرفته شود، برای درمان آن دیگر خیلی دیر است و شاید راهی برای درمان آن وجود نداشته باشد . با خوردن غذا های مناسب و داشتن تغذیه درست، این بیماری پنهان را درمان کنید .

قهوه از نوشیدنی هایی است  که همه به راحتی به آن می توانند دسترسی داشته باشند و آن را هر روز میل کنند . با خوردن این نوشیدنی پرخاصیت، اگر مبتلا به بیماری های کبدی بشوید هم می توانید آن را درمان کنید و از پیشروی آن جلوگیری کنید . میل کردن قهوه گانودرما برای کبد چرب از آسان ترین و مناسب ترین موارد برای سلامتی شما عزیزان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *