تاریخچه قهوه و انواع آن

فیلتر قهوه چیست

تصویر فیلتر کاغذی قهوه

افراد زیادی هستند که در طول روز قهوه دم می‌کنند؛ اما به فیلتر قهوه توجهی نمی‌کنند و برایشان بی اهمیت است. جالب است بدانید که همین تفاوت در هنگام دم کردن قهوه باعث ایجاد تفاوت در طعم آن می‌شود. امروزه با بروز  پیشرفت‌هایی در صنعت قهوه انواع مختلفی از فیلترها در بازار عرضه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها دارای کارایی و ویژگی‌ها منحصر به فرد است. توجه داشته باشید که انتخاب فیلتر مناسب تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت و شفافیت قهوه دم شده شما دارد.

سان راپ به عنوان معتبرترین وارد کننده انواع دستگاه‌های نسپرسوساز و متنوع ترین نمونه‌های کپسول قهوه صفر تا صد محصولاتی که برای نوشیدن یک قهوه باکیفیت نیاز دارید را برای شما تامین می‌کند. 

تصویر فیلتر قهوه

انواع فیلترهای قهوه ساز

همانطور که گفته شد در بازار فیلترهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

  • فیلتر کاغذی
  • فیلتر پارچه‌ای 
  • فیلتر فلزی

که هر کدام از آن‌ها مخصوص یک قهوه ساز هستند.

تصویر فیلتر کاغذی

فیلتر کاغذی 

قبل از خرید فیلتر قهوه باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که برای چه نوع دستگاهی فیلتر تهیه می‌کنید؛ به این علت که فیلترهای کاغذی بسیار متنوع هستند در ادامه به آن‌ها شاره می‌کنیم.

 

  •  فیلتر کاغذی مخروطی

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین فیلترهای قهوه، فیلتر کاغذی مخروطی است که برای تمامی روش‌های دم آوری قطره‌ای مناسب است و تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فیلتر کاغذی با ضخامت مناسب برای دستگاه قهوه ساز‌تان تهیه کنید. فیلتر قهوه دارای شماره 1 تا 10 است که این شماره‌ها نشان دهنده تعداد فنجان‌هایی است که می‌توان با این فیلتر درست کرد.

  • فیلتر کاغذی مسطح

یکی از پر مصرف‌ترین فیلترهای قهوه، فیلتر قهوه کاغذی مسطح است که برای برخی از وسایل می‌توان استفاده کرد. به فیلترهای قهوه مسطح، صفحه‌ای نیز گفته می‌شود. از فیلتر قهوه مسطح برای دم کردن قهوه اسپرسو با موکاپات استفاده می‌شود.  به این صورت که این فیلتر را بر روی پودر قهوه که درون دستگاه موکاپات است قرار داده می‌شود. این فیلترها قیمت مناسب‌تری نسبت به مدل‌های مخروطی دارند.

 

  • فیلتر کاغذی سبدی

این نوع فیلترها مخصوص دستگاه‌های قهوه ساز خاصی است و برای همه دستگاه‌ها کاربرد ندارد. کف این فیلتر پهن‌ و تخت است و دهانه گشادی دارد. شکل ظاهری این فیلتر به کیک یزدی‌های بزرگ می‌توان تشبیه کرد. فیلترهایی که کمی تخصصی‌تر می‌شوند، نمی‌گذارند که بسیاری از چربی‌های و لرد قهوه وارد فنجان شوند.

 

فیلترهای پارچه‌ای

یکی دیگر از انواع فیلترهای قهوه، فیلتر پارچه‌ای است که یکی از مزیت‌های آن این است که دوست دار محیط زیست است و آسیب کمتری به محیط زیست می‌رساند؛ به این معنا که این فیلتر یکبار مصرف نبوده و می‌‌توان آن‌ها بعد از شستشو مجددا استفاده کرد که این امر باعث صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود. قهوه‌هایی که از فیلتر پارچه‌ای عبور می‌کنند غلیظ و شفاف است و تمامی روغن قهوه  به وسیله این فیلتر گرفته می‌شود.

 

فیلترهای فلزی

فیلترهای فلزی تحول عظیم در این زمینه محسوب می‌شود. جالب است بدانید که این فیلتر هیچ تاثیری در طعم  و غلظت قهوه ندارد و روغن آن نیز گرفته نمی‌شود. این فیلتر فقط از عبور پودر قهوه به فنجان جلوگیری می‌کند

یکی درگیر از تفاوت‌های این فیلتر با دو مورد بعدی این است که فیلتر فلزی به دستگاه قهوه ساز متصل است و نیازی به تعویض ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *