تاریخچه قهوه و انواع آن

رستری قهوه چیست

تصویر رست قهوه

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که دائما قهوه می‌نوشید حتما رستر قهوه به گوشتان خورده است و قطعا برایتان سوال شده است که رستری قهوه چیست؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه رستر قهوه چیست یا کیست بپردازیم. به طور کلی می‌توان به رستر قهوه از دو جهت نگاه کرد.

گاهی برای رست کردن قهوه از برخی دستگاه‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند و گاهی نیز یک فرد این عمل را انجام می‌دهد.

برای داشتن قهوه با طعم خوب استفاده از دستگاه مناسب و داشتن مهارت کافی فرد رستر از اهمیت بالایی برخوردار است.

مجموعه سانراپ به عنوان یکی از معتبرترین وارد کنندگان انواع دستگاه اسپرسوساز و همچنین فروش آنلاین انواع کپسول قهوه هر آنچه به آن نیاز داشته باشید را برای شما تامین می‌کند.

تصویر رست کردن قهوه

معرفی رستر قهوه 

برای خیلی از افراد سوال است که رستر قهوه چیست؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان به صورت کلی گفت که وسایل و دستگاه‌هایی که برای برشته و رست کردن دانه‌های قهوه از آن استفاده می‌کنند رستر نام دارد.

رست کردن به تفت و یا گرم کردن دانه‌های قهوه بعد از جمع آوری گفته می‌شود. برای اینکه دانه قهوه آماده آسیاب و دم کردن شود باید در آن تغییراتی را ایجاد کرد تا عطر و طعم بی‌نظیر قهوه بدست آید. هنگام رست کردن قهوه، دما را به سرعت بالا می‌برند که این افزایش دما باعث تغییرات شیمیایی در دانه قهوه می‌شود و وقتی مقدار این تغییر شیمیایی به اندازهٔ کافی رسید دانه‌ها را به‌ سرعت خنک می‌کنند تا فرایند تغییر متوقف شود.

جالب است بدانید زمانی که دانه قهوه رست می‌شود وزن آن‌ها سبک‌تر می‌شوند؛ به این علت که مقداری از آب خود را از دست داده است. در این مرحله دانه‌های قهوه بسیار ترد شده و مناسب آسیاب کردن هستند. تفاوت بین دانهٔ خوب رست شده با دانهٔ خام یا سوخته تنها چند ثانیه است و دقیقا رستر است که می‌داند دانه‌های قهوه را به چه اندازه رست کند تا طعم و عطر بی‌نظیر داشته باشد.

تصویر رستر قهوه

ویژگی‌های دستگاه رستر چیست؟

برای این که قهوه شما پس از رست کردن طعم و عطر خود را از دست ندهد و یا رطوبت آن بيش از حد کم نشود باید ویژگی‌هایی را داشته باشد که در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

  • مشعل حرارتی رستر: اینکه دستگاه شما از چه نوع و برندی است اهمیتی ندارد، فقط باید دستگاه تا دمای 190 تا 280 برسد.
  • نحوه کار کردن رستر باید یکپارچه باشد تا زمان کافی برای رست باشد
  •  کنترل دما: دستگاه رست باید دارای محلی برای تهویه هوا باشد تا دود و حرارت‌های اضافی از دستگاه خارج شوند.
  • اگزوز رستر: از آنجایی که عمل رست با دود بسیار زیادی همراه است باید دستگاه مجهز به دودسوز باشد
  • درام رستر: دستگاه باید فضا کافی برای جابجایی دانه‌ها و از همه مهم‌تر مجهز به سبوس گیر باشد تا از پخش سبوس دانه‌های قهوه در هوا جلوگیری شود.

 

تاثیر رست کردن بر دانه‌های قهوه

در نظر داشته باشید که رنگ دانه‌های قهوه بعد از رست کردن تغییر می‌کند. این تغییر به این صورت است لایت، مدیوم، دارک که البته به این مورد به سلیقه مشتری با سایر قهوه‌ها ترکیب و در اختیارشان قرار می‌گیرد. اصولا درجه لایت سلیقه مشتری نیست و کمتر شخصی درخواست لایت رست می‌کند. یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های قهوه مدیوم است که ایده آل‌ترین طعم و عطر را دارد و دانه‌هایی که برشته می‌شوند دارک نام دارند که طعم تلخ‌تر و تیزتری دارند.

 

رستر قهوه کیست؟

در نظر داشته باشید بعد از خرید یک دستگاه حرفه‌ای برای رست کردن قهوه به یک فرد ماهر برای رست کردن و استفاده از دستگاه نیاز دارید. یک رستر حرفه‌ای دانه خوب را تشخیص می‌دهد و اطلاعات کافی از دانه‌های قهوه دارد و می‌داند دما لازم برای هر کدام از انواع قهوه چقدر است او حین کار دقت بالایی دارد و تمام جوانب رست کردن از میزان دما و رطوبت و جریان هوا را در نظر می‌گیرد تا دانه‌های قهوه در ایده ال ترین حالت رست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *