درباره نسپرسو

راهنمای خرید کپسول نسپرسو

راهنمای خرید کپسول نسپرسو

کپسول قهوه چیست؟

استفاده از کپسول قهوه امروزه ساده ترین و کارآمد ترین روش تهیه قهوه در منزل و محل کار است. دستگاه های قهوه ساز کپسولی در مدت زمان بسیار کوتاهی قهوه را با کیفیت بسیار بالایی آماده میکند. کار کردن ب این دستگاه ها بسیار ساده است و به راحتی شسته و آماده به کار میشوند . مهم‌ترین مزیت تهیه‌ی قهوه با استفاده از کپسول نسبت به دیگر روش‌ها این است که کپسول قهوه کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند ، شما میتوانید طبق تنظیمات دستگاهتان شات های مختلف قهوه را آماده کنید و از دردسرهای آسیاب کردن قهوه و ترکیب قهوه های مختلف نجات پیدا کنید.

کپسول قهوه فقط برای استفاده در قهوه‌سازهایی که با بهره بردن از کپسول ، قهوه تهیه می‌کنند طراحی شده است .شرکت نسپرسو به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان کپسول‌های قهوه ، سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت می‌کند و موفق شده است طرفداران بسیار زیادی را در اقصی نقاط جهان پیدا کند.

نسپرسو انواع گوناگونی از کپسول‌های قهوه با طعم و عطرهای متفاوت را روانه‌ی بازار کرده است که تفاوت بین انواع مختلف آن ممکن است اندکی گیج کننده باشد ، در این راهنمای خرید ما شما را با انواع مختلف آن و تفاوتهایی که بین آنها وجود دارد آشنا می‌سازیم تا شما بتوانید با توجه به ذائقه‌ی خود از بین انواع کپسول قهوه نسپرسو ، بهترین انتخاب را انجام دهید .

 

برای خرید کپسول قهوه ابتدا نیاز است با مفاهیمی آشنا شوید . یکی از مفاهیم مهم که هم برای خریدکپسول قهوه و هم برای کلیه‌ی دانه‌ها و پودرهای قهوه نیاز است که بدانید ” Intensity ” می‌باشد .

 

Intensity چیست؟

به عنوان استانداردی برای قهوه به شمار می‌رود و بطور کلی به معنی میانگین امتیازهای داده شده توسط کارشناسان حرفه‌ای قهوه از لحاظ‌ گوناگون مانند غلظت ، طعم و رایحه ، کافئین و … می‌باشد . محدوده‌ی نمره‌های داده شده از 2 تا 12 است . البته این نکته را فراموش نکنید که امتیاز پایین‌تر یک قهوه نسبت به دیگری دلیل پایین بودن کیفیت آن نیست ، Intensity با توجه به ذائقه‌های افراد ، امتیاز یک قهوه را تعیین می‌کند . به عنوان مثال هرچه غلظت قهوه بالاتر باشد امتیاز بیشتری می‌گیرد اما برخی افراد قهوه‌ی با غلظت پایین‌تر را بیشتر می‌پسندند پس قهوه‌ی مورد علاقه‌ی آنها از نظر غلظت نمره پایینتری را دارا می‌باشد .

Intensity شامل 8  مورد می‌باشد :

1 – رُست : هرچه درجه‌ی رست تیره‌تر (دارک) باشد نمره‌ی آن بالاتر است .

2 – تلخی : هرچه درجه‌ی رست تیره تر باشد ، تلخی قهوه بیشتر است و تلخی بیشتر نمره‌ی بیشتری می‌گیرد .

3 – اسیدیته : هرچه اسیدیته یا همان مزه ترش قهوه کمتر باشد نمره‌ی دریافتی بالاتر است .

4 – آسیاب : هر چه درجه آسیاب نرمتر باشد نمره آن نیز بالاتر میگردد.

5 – غلظت : هنگامی که درجه‌ی آسیاب قهوه نرم‌تر باشد آب راحت‌تر از میان ذرات آن عبور می‌کند و غلظت آن بیشتر می‌شود . هرچه غلظت بالاتر باشد نمره‌ی بیشتری را داراست .

6 – مقدار قهوه بدست آمده : کپسول‌های قهوه با Intensity عدد 8 و بالاتر یک گرم قهوه‌ی بیشتری را نسبت به دیگر کپسول‌ها دارا هستند . بالاترین درجه‌ی Intensity برای کپسول قهوه حاوی 6 گرم قهوه است .

7 – کافئین : هرچه درجه‌ی رُست تیره تر باشد ، کافئین قهوه کمتر است . کافئین بالاتر نمره‌ی بالاتری را دریافت می‌کند .

8 – طعم و رایحه : برخی از انواع طعم و رایحه‌های قهوه هستند که طعم میوه‌ای و گلی مانند می‌دهد . این قهوه‌ها اگر با درجه‌ی تیره آسیاب شوند سریعا می‌سوزند و چیزی که باقی می‌ماند طعمی دودی و شکلاتی تلخ است . طبیعتا هرچه که طعم و رایحه‌ی قهوه بهتر باشد نمره‌ی آن نیز بالاتر است .

ترکیبات قهوه‌ای که Intensity بالاتری را دارند برای تهیه‌ی قهوه همراه با شیر و یا طعم دهنده‌های دیگر توصیه می‌شوند و قهوه‌هایی که Intensity آنها 5 و یا پایین‌تر است برای مصرف عادی و یا با مقدار اندکی شیر بهتر است . البته به طور کلی این نکته بستگی به ذائقه‌ی افراد دارد.

با دانستن موارد فوق میتوانید بهترین مدا کپسول که با دایقه تان بیشترین هماهنگی را داشته باشد پیدا کنید و از نوشیدن یک فنجان قهوه با بهترین کیفیت و ساده ترین روش در منزل و محل کار خود لذت ببرید.

نوش جان….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *