شستشوی دستگاه نسپرسو

روش تمیز کردن و رسوب زدایی دستگاه های نسپرسو

تمیز کردن و رسوب زدایی به موقع دستگاه‌ نسپرسو ساز نقش قابل توجهی در افزایش طول عمر دستگاه و کیفیت قهوه شما دارد؛ اما چگونه دستگاه نسپرسو را رسوب زدایی کنیم؟ هنگام تمیز کردن آن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در این پست به نکات مهمی که در تمیز کردن و رسوب زدایی دستگاه قهوه سازتان به شما کمک می‌کند، می‌پردازیم.

تمیز کردن دستگاه نسپرسو

 

  1. هر روز سینی تخلیه را از دستگاه قهوه ساز Nespresso خارج کرده و با استفاده از مواد شوینده، آب گرم و پارچه‌ای تمیز بشویید

اگر سینی تخلیه را به طور مرتب، تمیز نکنید باعث رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها خواهد شد.

  1. مخزن آب دستگاه نسپرسو را هم به همان شیوه تمیز کنید.

مخزن را به وسیله‌ مواد شوینده و یک دستمال تمیز، داخل یک ظرف پر از آب بشویید و در آخر به خوبی با آب گرم شست و شو دهید تا اثری از مواد شوینده و کف در مخزن آب دستگاه باقی نماند. در نظر داشته باشید که اگر هر روز از دستگاه قهوه ساز نسپرسو خود استفاده نمی‌کنید لازم نیست هر روز درب و مخزن دستگاه را بشویید.

  1. حتما بعد از شست و شو با یک دستمال خشک، مخزن آب را خشک کنید؛ خیس ماندن ظرف باعث رشد باکتری‌ها خواهد شد.
  2. لنز ردیاب کپسول را با یک دستمال نرم پاک کنید.

لنز کپسول را به وسیله یک دستمال نرم و خشک به آرامی پاک کنید. نیازی به استفاده آب و صابون نیست؛ چون هدف از این کار تنها پاک کردن لکه‌های روی لنز است.

  1. قسمت‌های خارجی باید پاک شود. خروجی قهوه و پوشش خارجی دستگاه قهوه ساز را بصورت مرتب با یک دستمال تمیز پاک کنید.

نکته: از پاک کننده‌های قوی برای تمیز کردن دستگاه قهوه ساز نسپرسو اجتناب کنید. هنگام تمیز کردن این دستگاه، از پاک کننده‌های قوی یا ساینده استفاده نکنید. فقط از مواد شوینده خفیف و بی بو استفاده کنید و به جای اسفنج‌ها از پارچه‌های نرم استفاده کنید.

اگر دستگاهتان را به برنامه آنلاین وصل کنید، زمانی که دستگاه شما نیاز به پاک کردن دارد، برنامه به شما هشدار می‌دهد.

نحوه رسوب زدایی دستگاه نسپرسو

نحوه رسوب زدایی دستگاه نسپرسو به این صورت است که ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که ظرف کپسول قهوه و سینی تخلیه خالی باشند؛ سپس دستگاه را روشن کنید. برای جرم گیری دستگاه نسپرسو (رسوب زدایی) حتما باید از محلول رسوب زدایی برند نسپرسو استفاده کنید. استفاده از رسوب زدا با مارک‌های متفرقه و موادی مثل سرکه و سایر رسوب زداهای خانگی می‌تواند آسیب جدی به دستگاه شما وارد کند. 

کیت شستشو نسپرسو به منظور رسوب زدایی دستگاه‌های نسپرسو، تولید شده است. کیت جرم گیری دستگاه نسپرسو باعث افزایش طول عمر دستگاه می‌شود و همچنین باعث می‌شود در تمام مدت زمانی که از دستگاه قهوه ساز نسپرسو خود استفاده می‌کنید کیفیت یکسانی از قهوه داشته باشید.

پیشنهاد ما این است که در صورت استفاده نرمال از دستگاه، هر 4 الی 5 ماه، یک بار از پک  محلول رسوب زدایی دستگاه نسپرسو Nespresso Descaling Kit استفاده کنید؛ اگر زیاد از دستگاه قهوه ساز استفاده می‌کنید باید بعد از اینکه تعداد کپسول‌های مصرفی دستگاه به عدد 300 رسید، دستگاه را رسوب زدایی کنید. شایان ذکر است که اکثر دستگاه‌های نسپرسو زمان رسوب زدایی را با تغییر رنگ چراغ‌های نشانگر اعلام می‌کنند.

در داخل هر کیت خریداری شده، 2 بسته موجود است که می‌توان دو بار از آن استفاده کرد. بعضی کیت‌های موجود در بازار نیز تک بسته‌ای هستند که به تعداد محدودتری عرضه شده‌اند. البته بسته‌های رسوب زدای دیگری نیز در بازار وجود دارد؛ اما اکیدا توصیه می‌کنیم جهت حفظ سلامت دستگاه و افزایش طول عمر آن از بسته‌های رسوب زدای اوریجینال تولید شرکت نسپرسو، جهت شستشوی دستگاه استفاده نمایید. می‌توانید این پک رسوب زدایی را از فروشگاه اینترنتی قهوه سان راپ تهیه کنید.

مایع موجود در پکیج رسوب زدایی دستگاه نسپرسو با قابلیت پاک کنندگی بالا و رسوب زدایی که دارد، به آرامی میزان آهک، رسوب قهوه و آب‌هایی را که در طول زمان در لوله‌های دستگاه شما ایجاد شده است را خارج می‌کند تا اطمینان حاصل شود که قهوه دلخواه شما دقیقا به اندازه روز اول استفاده از دستگاه، با کیفیت بالا ساخته می‌شود.

در صورتی که مدت زمان زیادی از پک رسوب زدایی دستگاه نسپرسو Nespresso Descaling Kit استفاده نکنید، می‌تواند موجب کندی دستگاه و یا کاهش عملکرد آن شود؛ همچنین روی کیفیت قهوه ساخته شده توسط دستگاه تاثیر محسوسی گذاشته و در دراز مدت آسیب‌های جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد کند. پس فراموش نکنید استفاده از پکیج‌های شستشو و رسوب زدایی دستگاه نسپرسو را در اولویت قرار دهید تا بتوانید با خیال راحت از دستگاه قهوه سازتان برای مدت زمان بیشتری استفاده نمایید.

مراحل جرم گیری دستگاه نسپرسو

  1. دکمه خالی کردن رسوب یا تمیز کردن اتوماتیک را روی دستگاه نسپرسو فشار دهید. 

بسته به مدل دستگاه نسپرسو شما، دکمه‌های مختلفی برای شروع حالت پاک کردن چربی وجود دارد، مدل‌های Pixie ،Inissia و Citiz دارای دو دکمه فلاش هستند، برای فعال کردن رسوب زدایی، برای مدت 3 ثانیه دکمه‌ها را نگه دارید؛ وقتی عملیات چربی زدایی شروع شود چراغ دستگاه به حالت چشمک زن در می‌آید.

  1. محلول پاک کننده نسپرسو را به همراه نصف لیتر آب به مخزن اضافه کنید و دریچه دستگاه را ببندید؛ سپس یک ظرف نسبتا بزرگ برای گرفتن آب از خروجی قهوه زیر دستگاه قرار دهید.
  • نکته: البته محصولات دیگری هم برای رسوب زدایی و شستشوی دستگاه نسپرسو وجود دارند؛ مانند مایع شستشوی دستگاه نسپرسو و کپسول تمیز کننده نسپرسو، با این حال این محصولات ممکن است کیفیت بالایی نداشته باشند؛ به این ترتیب بهتر است از کیت شستشوی معتبر استفاده کنید.

برای خروج از حالت پاکسازی همان دکمه‌ها را تا زمانی که دستگاه بوق بزند، نگه دارید.

حداکثر زمانی که برای تمیز کردن و رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز با استفاده از محلول رسوب زدایی نسپرسو صرف می‌شود 20 دقیقه است؛ پس از آن شما می‌توانید نوشیدن قهوه را از سر بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *