تاریخچه قهوه و انواع آن

موکا کرم

تصویر موکا کرم

افراد زیادی هستند که نوشیدن قهوه از عادت‌های روزمره آن‌ها است. برای این منظور به دنبال خرید قهوه ساز هستند که بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قهوه خود را دم کنند. دستگاه‌های متنوع و زیادی وجود دارد که روند دم کردن قهوه را به سریع‌ترین حالت ممکن انجام می‌دهند. موکا کرم یکی از دستگاه‌های جدید است که فروشگاه سان راپ برای دوستداران قهوه ارائه می‌دهد. 

 

موکا کرم چیست؟

برای آشنایی با موکا کرم می‌توانیم بگوییم که این دستگاه تقریبا ترکیبی از دستگاه موکاپات و فرنچ پرس است. این دستگاه انواع مختلفی دارد و در مدل‌های مختلف ارائه می‌شود. تقریبا مدل معمولی آن موکا کرم گازی است که شبیه به موکاپات روی اجاق گاز قرار می‌گیرد. موکا کرم برقی مدرنیته این دستگاه است که با اتصال دستگاه به برق شروع به کار می‌کند، همچنین این دستگاه اندازه و سایزهای مختلفی دارد که بسته به سلیقه افراد انتخاب می‌شود. در این دستگاه نیازی به خرید کپسول قهوه نیست و از پودر قهوه در این دستگاه استفاده می‌شود.

تصویر  موکا کرم ساز

طرز استفاده از موکا کرم 

طرز استفاده از موکا کرم تقریبا با موکاپات یکسان است؛ اما تفاوت‌های جزئی به همراه دارد موکا کرم ساز مانند موکاپات از سه بخش تشکیل شده است؛ مخزن آب، فیلتر قهوه و مخزن قهوه؛ اما در موکا کرم یه اهرمی وجود دارد که مانند فرنچ پرس است. برای استفاده از موکا کرم شما دقیقا مراحلی که در دم کردن قهوه با موکاپات است را طی می‌کنید و زمانی که قهوه شما آماده شد اهرمی که در بالای درب آن وجود دارد چندین بار با سرعت بالا فشار دهید تا کرم‌های قهوه  آماده شود.

 

مزایا و معایب استفاده از موکا کرم 

این دستگاه مزایا و معایبی دارد که در ادامه می‌توان برای شناخت بیشتر به آن‌ها اشاره کرد.

 

مزایای اسپرسو ساز موکا کرم

موکا کرم قیمت بسیار کمتری نسبت به اسپرسوسازهای برقی دارد. دستگاه موکا کرم را به راحتی می‌توان حمل کرد و به مسافرت و محل کار برد.

ابعاد آن بسیار کوچک است و برای فضای کم مناسب است؛ به طور مثال موکا کرم 3 کاپ به اندازه 3 شات قهوه به ما تحویل می‌دهد و اندازه آن کوچک است.

در برابر حرارتی که به آن وارد می‌شود مقاوم است.

 

معایب اسپرسو ساز موکا کرم

در بعضی از نوع‌های تولیدی محفظه بالایی شیشه‌ای است که دارای مقاومت کمتری نسبت به ضربه و حرارت است و بسیار باید مراقب آن محفظه باشید.

همچنین قیمت موکا کرم نسبت به موکاپات بیشتر است.

اهرم استفاده شده در موکا کرم در بعضی موارد مشاهده شده که بعد از مدتی به خوبی کار نمی‌کند.

تمیز کردن آن نسبت به موکاپات سخت‌تر است.

تصویر موکا کرم 3 کاپ

اجزای دستگاه موکا کرم

اجزا این دستگاه موکا کرم تقریبا با دستگاه موکاپات یکسان است. در این بخش با اجزای موکا کرم آشنا می‌شوید.

  1. مخزن آب
  2. فیلتر قهوه که در آن پودر قهوه قرار می‌گیرد.
  3. مخزن قهوه
  4. فیلتر توری که مانند اهرمی بر روی درب دستگاه قرار می‌گیرد و هنگام دم کردن باید بالا پایین شود.

 

سان راپ ارائه دهنده بهترین مارک موکا کرم 

سان راپ با چندین سال تجربه محصولات قهوه و دستگاه‌های قهوه ساز را به صورت مستقیم وارد می‌کند. شما می‌توانید در هر کجا از ایران که حضور دارید محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید. سان راپ این محصولات را در کوتاه‌ترین زمان با تیپاکس ارسال می‌کند، همچنین انواع برندها و بهترین مارک‌ها را ارائه می‌دهد. برای خرید بهترن مارک موکا کرم می‌توانید به وب سایت سان راپ مراجعه کنید.

 

خرید و قیمت دستگاه موکا کرم

قیمت دستگاه قهوه ساز موکا کرم به فاکتورهایی بستگی دارد که باعث تغییر قیمت می‌شود. اولین و مهم‌ترین موردی که باعث می‌شود که قیمت موکا کرم تغییر کند کیفیت این دستگاه است؛ اینکه از چه جنسی ساخته شده باشد. خرید موکا کرم با کیفیت از فاکتورهایی است که فرد باید قبل از خرید به آن دقت کند. هنگام خرید موکا کرم دقت کنید که برند دستگاه انتخابی شما چیست. برندهای مختلف دستگاه قهوه ساز موکا کرم را با قیمت‌های متفاوت ارائه می‌دهند. دقت کنید که برای خرید دستگاه موکا کرم به اعتبار فروشگاه توجه ویژه داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *