خواص قهوه

خواص انواع قهوه برای سلامت پوست

انواع قهوه یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی های گرم در سراسر جهان به شمار می آید. قهوه از خرد کردن و یا دم کردن دانه های سالم گیاه قهوه تهیه شده است .امروزه در ترکیب با انواع مختلفی از افزودنی های گیاهی و صنعتی در تمامی کشورهای جهان تهیه و سرو می گردد. این نوشیدنی سرشار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان های ضروری بوده و از خواص درمانی شگفت‌انگیزی نیز برخوردار می باشد. به منظور آشنایی بیشتر با خواص انواع قهوه برای پوست با ما همراه باشید.

 خواص قهوه برای پوست صورت

یکی از مهمترین و قابل توجه ترین اثرات انواع قهوه در جمعیت مصرف کنندگان به ویژه خانم ها، تاثیر این نوشیدنی بر زیبایی و سلامت پوست صورت و پوست بدن است. قهوه به واسطه داشتن انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها از ایجاد پیری زودرس پوست پیشگیری نموده و به واسطه تامین مواد معدنی مورد نیاز سلول های پوستی و حجم بالایی از ویتامین b۵، مانع از بروز خشکی، تیرگی، افتادگی و تغییرات نامطلوب پوستی خواهد شد.  یکی دیگر از مهمترین خواص قهوه برای پوست بدن کنترل و بهبود آکنه های غیر چرکی در قسمت های مختلف بدن به ویژه پشت، گردن و کمر است.

 خواص قهوه سبز برای پوست

قهوه سبز از نخستین مرحله چیدن گیلاس های درخت قهوه استخراج شده و پس از دم کردن دانه های میوه به عنوان یک نوشیدنی محبوب سرو خواهد شد.  تفاوت اصلی قهوه سبز با سایر انواع قهوه در میزان آنتی اکسیدان های این خوراکی بوده و یکی از دلایل بسیار مهم تاثیرات شگفت انگیز آن بر زیبایی پوست و مو به شمار می آید.

 خواص تفاله قهوه برای پوست

نتایج حاصل از تحقیقات و مطالعات بسیار زیاد در خصوص تاثیر تفاله قهوه بر زیبایی و سلامت پوست نشان داده است که تفاله قهوه به عنوان یکی از ترکیبات موثر در پیشگیری از سلولیت عمل نموده و قادر به ایجاد لایه برداری قوی از تمامی سلول های پوستی آسیب دیده، تحریک تولید مثل سلولی و جوان سازی پوست صورت در سنین میانسالی می باشد. از بین بردن چین و چروک های پوستی، از بین بردن پف زیر چشم، از بین بردن تیرگی و افتادگی پوست از مهم‌ترین تاثیرات تفاله قهوه بر زیبایی پوست صورت بوده و طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب نموده است.

 استفاده از ماسک قهوه برای زیبایی و جوانسازی پوست

امروزه استفاده از انواع مختلف ماسک های صورت به منظور جوانسازی و از بین بردن تغییرات نامطلوب پوستی طرفداران بسیار زیادی داشته و به عنوان یکی از درمان های مکمل و موثر در پیشگیری از بروز پیری زودرس پوست در جمعیت متقاضیان شناخته می شود. ماسک انواع قهوه یکی از پرطرفدارترین ماسک های موثر در زیباسازی پوست بوده و در ترکیب با بسیاری از افزودنی های دیگر تهیه و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این بین خواص قهوه ترک برای پوست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از ترکیبات اصلی تهیه انواع مختلف ماسک های قهوه به شمار می آید. همانطور که پیشتر نیز گفته شد دانه‌های قهوه به دلیل برخورداری از انواع مختلف آنتی اکسیدان های ضروری سلول های پوستی، پلی فنول ها، ویتامین ها و مواد معدنی، به پیشگیری از بروز ترک های خفیف تا شدید پوستی، افتادگی، تیرگی، چین و چروک های خط لبخند و پیشانی کمک شایان ذکری نموده و به شکل کلی تاثیر بسیار زیادی در سرعت روند جوانسازی پوست ایفا خواهند نمود.

قابل ذکر است که خواص شیر قهوه برای پوست از تاثیرات مضاعفی برخوردار بوده و به دلیل وجود انواع مختلفی از پروتئین های موجود در شیر در ترکیب با مواد ذکر شده در دانه های قهوه، ترکیبی منحصر به فرد با تاثیرات شگفت انگیز در پیشگیری از بروز پیری زودرس و افزایش جوانسازی سلول های پوستی محسوب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *