تاریخچه قهوه و انواع آن

قهوه لانگو

تصویر قهوه لانگو

لانگو یک نوشیدنی بر پایه قهوه است. لانگو اصالت ایتالیایی دارد و نام آن به معنی طولانی است که به علت زمان آماده شدن این نوشیدنی نسبت به سایر نوشیدنی‌هایی که بر پایه قهوه است نام گذاری شده. لانگو طرفداران خاص خود را دارد. با سان راپ همراه باشید تا با این نوشیدنی بیشتر آشنا شوید.

 

قهوه لانگو چیست؟

لانگو نوشیدنی بر پایه قهوه است و یا به عبارتی نوشیدنی است که مانند اسپرسو تهیه می‌شود و تنها تفاوت آن با اسپرسو مدت زمان و مقدار آب استفاده شده در این نوشیدنی است. مقدار آبی که در این نوشیدنی استفاده می‌شود دو برابر آب استفاده شده در اسپرسو است؛ یعنی به ازای 7 گرم قهوه دو شات آب می‌ریزیم. جالب است بدانید که با وجود اینکه آب مصرفی در این نوشیدنی دو برابر است، تلخی آن از اسپرسو بیشتر است و علت آن مدت زمان دم کشیدن قهوه است.

 

تفاوت لانگو با اسپرسو

یکی ازتفاوت‌های مهم این نوشیدنی مقدار آب استفاده شده در قهوه است. در این نوشیدنی مقدار آب مصرفی بیشتر از اسپرسو است و به همین علت باید برای این نوشیدنی از لیوان بزرگ‌تری نسبت به اسپرسو استفاده کرد. در لانگو گرانولا‌های قهوه بیشتر حل شده و از اسپرسو تلخ‌تر است. همچنین از دیگر تفاوت‌های لانگو با اسپرسو غلظت آن‌ها است. این نوشیدنی غلظت کمتری نسبت به اسپرسو دارد؛ همچنین رایحه این نوشیدنی از اسپرسو کمتر است.

 

کافئین در قهوه لانگو چقدر است؟

برخی از افراد بر این تصور هستند که این نوشیدنی کافئین بیشتری دارد؛ اما باید بدانید که مقدار قهوه استفاده شده در لانگو با مقدار قهوه استفاده شده در اسپرسو یکی است؛ به همین منظور کافئین موجود در لانگو شبیه به اسپرسو است. اگر به دنبال کافئین بیشتر هستید می‌توانید از دو شات اسپرسو که به آن دبل اسپرسو می‌گویند استفاده کنید و یا از نوشیدنی آمریکانو استفاده کنید.

تصویر قهوه

طرز تهیه قهوه لانگو

برای تهیه نوشیدنی لانگو باید همان مقدار قهوه که برای اسپرسو استفاده می‌کنیم، برای این نوشیدنی هم استفاده کنیم. البته می‌توانیم از دانه‌های آسیب‌ شده‌ی درشت‌تری استفاده کنیم. دستگاه اسپرسو ساز را برای این نوشیدنی تنظیم می‌کنیم. برای هر 7 گرم قهوه 50 میلی لیتر آب مصرف می‌شود. برخی افراد این نوشیدنی را با آمریکانو اشتباه می‌گیرند؛ اما باید توجه داشته باشید که در آمریکانو پس از کشیدن قهوه به آن آب جوش اضافه می‌کنیم؛ اما در این نوع قهوه از ابتدا آب را اضافه کرده و کاملا قهوه کشیده می‌شود.

 

طرز تهیه قهوه با کپسول قهوه لانگو

این نوشیدنی را می‌توان به طریق دیگری هم تهیه کرد. اگر از پودر قهوه استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از کپسول قهوه استفاده کنید. کپسول این قهوه، با اسپرسو تفاوت چندانی ندارد. کپسول را در دستگاه قرار دهید و دستگاه اسپرسو ساز را تنظیم کنید و منتظر بمانید تا قهوه از کپسول خارج شود. این کپسول‌ها به گونه است که با فشار آب داغ دریچه آن سوراخ می‌شود و قهوه اسپرسو لانگو از آن خارج می‌شود.

 

ترکیب لانگو با یخ

به طور کلی این قهوه، نوشیدنی گرم محسوب می‌شود و در بیشتر کافه‌ها گرم سرو می‌شود؛ اما برخی افراد از نوشیدنی گرم استقبال نمی‌کنند و نوشیدنی‌های سرد را ترجیح می‌دهند. به همین منظور افرادی که علاقه شدیدی به قهوه لانگو دارند می‌توانند آن را با یخ سرو کنن. فقط توجه داشته باشید که زمانی که قهوه اماده شد باید ابتدا در یخچال گذاشته تا دما قهوه پایین بیاید و سپس به آن یخ در مقدار دلخواه اضافه کنید. 

 

ترکیب لانگو با شیر

این قهوه از اسپرسو تلخ‌تر است؛ با اینکه مقدار قهوه در تهیه آن‌ها یکی است و این تلخی به علت مدت زمان دم کشیدن قهوه است. افرادی که تلخی قهوه را دوست ندارند، اما می‌خواهند از این نوشیدنی استفاده کنند می‌توانند قهوه لانگو را با شیر ترکیب کنند. توجه داشته باشید شیر را از قبل گرم کنید و شیر ولرم و یا داغ بسته به سلیقه خودتان به آن اضافه کنید و اگر جزو آن دسته از افراد هستید که لانگو را با یخ مصرف می‌کنید به آن شیر سرد اضافه کنید.

تصویر فنجان قهوه

مزایای قهوه لانگو

لانگو از آن جایی که بر پایه قهوه است و به علت وجود کافئین باعث رفع خستگی و هوشیاری می‌شود. برخی از افراد این قهوه را اول صبح می‌نوشند تا بتوانند زمان مفید خود را با تمرکز بیشتری کار کنند و فعالیت داشته باشند. این نوشیدنی باعث کاهش اشتها می‌شود و برخی افراد برای کاهش وزن از این نوشیدنی استفاده می‌کنند. خوردن قهوه لانگو به علت وجود کافئین انرژی بیشتری به افراد می‌دهد و همین امر باعث می‌شود تا از افسردگی جلوگیری شود. توجه داشته باشید که مصرف زیاد این نوشیدنی مشکلاتی را به همراه دارد.

 

معایب قهوه لانگو

لانگو نوشیدنی‌ای است که حجم آن از اسپرسو بیشتر است و مصرف بیش از حد آن ممکن است برای افراد مشکلات روده و معده‌ ایجاد کند؛ همچنین افرادی که فشار خون بالا و مشکلات قلبی دارند به این علت که این نوشیدنی تپش قلب را بالا می‌برد، نمی‌توانند از لانگو به عنوان نوشیدنی روزانه استفاده کنند؛ همچنین خانم‌های باردار از مصرف این نوشیدنی پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *