تاریخچه قهوه و انواع آن

انواع دستگاه اسپرسوساز

تصویر دستگاه اسپرسوساز دلونگی

قهوه یکی از نوشیدنی‌هایی است که از گذشته تا کنون مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. در گذشته زمان زیادی صرف آماده کردن قهوه می‌شد؛ به همین علت افراد در تلاش هستند که بتوانند به راحت‌ترین شکل ممکن و در کمترین زمان قهوه خود را آماده کنند. با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه‌های زیادی روانه بازار شد که افراد با تهیه هر کدام از آن‌ها می‌توانند در عرض چند ثانیه قهوه خود را بنوشند. این دستگاه‌ها قطعات زیادی با عملکردهای متفاوت دارند مانند لولر، پرتافیلتر و تمپر است. شاید برای برخی از افراد سوال پیش آید که لولر چیست؟ یا دیگر اجزا چه کاربردی دارند. ما

 در این مقاله قصد داریم انواع دستگاه اسپرسوساز را به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید به راحتی مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

آشنایی با دستگا‌ه‌های اسپرسوساز

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای آماده کردن قهوه استفاده از دستگاه قهوه ساز است برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه اسپرسوساز را تهیه کنید نیاز است که با انواع دستگاه‌های اسپرسوساز که در بازار موجود است آشنا باشید. وجود این دستگاه تحول عظیمی در صنعت قهوه به وجود آورده است. به طور کلی پایه عملکرد همه دستگاه‌ها یکی است؛ به این صورت که پس از رسیدن آب به نقطه جوش و عبور آن از فیلتر قهوه عصاره آن گرفته می‌شود؛ اما کیفیت و مدل قهوه‌ها به دستگاه قهوه اسپرسوساز بستگی دارد. 

تصویر دستگاه اسپرسوساز

انواع دستگاه اسپرسوساز

همانطور که می‌دانید دستگاه‌های اسپرسوساز انواع بسیار زیادی در بازار دارد برای آشنایی شما با مدل‌های مختلف اسپرسوساز در ادامه به انواع آن اشاره می‌کنیم. 

 

انواع دستگاه اسپرسوساز خانگی

خیلی از افراد عادت دارند که در خانه و در طول روز قهوه بنوشند؛ به همین دلیل بهتر است که در خانه خود یکی از انواع پرطرفدار اسپرسوساز خانگی مانند موکاپات را تهیه کنند. سایز این دستگاه کوچک و حمل و نقل آن بسیار آسان است. یکی از مزایا این موکاپات استفاده راحت آن است.افراد می توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود انواع موکاپات یا همان موکا کرم برقی یا گازی را تهیه کنند

تصویر دستگاه اسپرسوساز خانگی

اسپرسوساز برقی

اکثر دستگاه‌های اسپرسوساز برقی هستند که انواع بسیار گسترده‌ای دارند. برخی از این دستگاه‌ها با کپسول قهوه کار می‌کنند و برخی با پودر قهوه. این دستگاه نسبت به دستگاه‌های دیگر، نوشیدنی حرفه‌ای‌تر و با کیفیت‌تری را برایتان آماده می‌کند.

در این نوع دستگاه اگر می‌خواهید از پودر قهوه استفاده کنید، بسته به نوع نیازتان یعنی یک شات یا دبل شات، باید مقداری از پودر قهوه را داخل مخزن ریخته و با زدن یک دکمه دستگاه را روشن کنید؛ به این صورت این دستگاه با استفاده از آب داخل مخزن بعد از 30 ثانیه اسپرسو را برای شما آماده می‌کند.

اگر از کپسول استفاده می‌کنید کافی است که کپسول مورد نظر خود را داخل جایگاهش قرار داده و بعد از فشردن دکمه بخار آب، کپسول داخل مخزن رفته و اسپرسو آماده می‌شود.

برندهای مختلف انواع متنوعی از دستگاه اسپرسوساز را تولید کرده‌اند در ادامه این بخش انواع برند دستگاه اسپرسوساز را نام می‌بریم. 

  • انواع دستگاه اسپرسوساز نوا
  • بهترین دستگاه اسپرسوساز دلونگی
  • انواع دستگاه اسپرسوساز نسپرسو
  • انواع دستگاه اسپرسوساز لاتیسیما تاچ
  • انواع دستگاه اسپرسوساز مباشی

مجموعه سان‌ راپ انواع دستگاه‌های اسپرسوساز را به طور مستقیم وارد می‌کند و شما می‌توانید با اطمینان خاطر دستگاه مورد نظر خود را تهیه کنید.

 

انواع اسپرسوساز مسافرتی

دستگاه‌های اسپرسوساز مسافرتی برای کسانی که به خوردن قهوه عادت دارند و به عبارتی معتاد قهوه هستند بسیار مناسب است. سایز کوچک و راحت بودن حمل و نقل آن نیاز شما را به قهوه در مسافرت رفع می‌کند. برخی از اسپرسوسازها برقی و برخی شارژی هستند و انواع دیگری نیز در بازار وجود دارد که با باتری کار می‌کنند. دستگاه اسپرسوساز مینی یکی از آن انواعی است که می‌توان آن را با باتری ماشین شارژ کرد.

 

انواع دستگاه اسپرسوساز صنعتی

دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی انواع مختلفی دارند که از آن‌ها در کافی‌شاپ‌ها و مکان‌هایی که قرار است در تعداد زیادی اسپرسو تولید کنند استفاده می‌شود؛ همچنین دستگاه‌های اسپرسوساز نیمه صنعتی نیاز کافی‌شاپ‌های کوچک و کم رفت و آمد را رفع می‌کند. قیمت دستگاه اسپرسوساز نیمه صنعتی از دستگاه‌های صنعتی کمتر است و خرید آن برای کافی شاپ‌ها مقرون به صرفه‌تر است؛ به طور کلی قیمت دستگاه اسپرسوساز صنعتی بیشتر از قیمت انواع دستگاه اسپرسوساز خانگی و سایر موارد است.

تصویر دستگاه اسپرسوساز صنعتی

برای خرید انواع دستگاه اسپرسوساز باید به چه فاکتورهایی توجه کنید

در بازار انواع دستگاه‌ اسپرسوساز وجود دارد که انتخاب را دشوار می‌کند؛ اما رعایت یکسری نکات به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین گزینه را خریداری کنید.

 

نحوه استفاده

یکی از مواردی که باعث می‌شود یک دستگاه اسپرسوساز از سایر دستگاه متمایز باشد سهولت استفاده از آن است. هرچه فرایند آماده کردن قهوه کوتاه‌تر باشد و نیاز به نیرو انسانی کم باشد طرفدار بیشتری برای خرید آن دستگاه وجود دارد. در بازار دستگاه‌هایی وجود دارد که کافی است فقط یک دکمه را فشار دهید و بعد از گذشت چند ثانیه قهوه شما آماده است.

 

سایز دستگاه

سایز دستگاه اسپرسوساز از آن جهت اهمیت دارد که قرار است فضایی را داخل آشپزخانه و یا هر محلی که قرار است از آن استفاده کنید اشغال کند. هرچه دستگاه فضا کمتری را اشغال کند طرفدار بیشتری پیدا می‌کند. اگر دقت کنید تقریبا در هر خانه‌ای یک موکاپات وجود دارد و آن به علت سایز کوچک، سهولت در حمل و نقل و فضای اشغال شده آن است. ناگفته نماند که هر چه سایز دستگاه بزرگ‌تر باشد امکانات و کارایی بیشتری دارد.

 

ماندگاری دستگاه

اکثر دستگاه‌های موجود در بازار دارای گارانتی هستند که این دستگاه‌ها از داوم و ماندگاری بالایی برخورد هستند؛ البته در نظر داشته باشید که این دوام و ماندگاری به برند و شهرت آن نیز رابطه مستقیم دارد. مورد دیگری که بر ماندگاری دستگاه تاثیر دارد کیفیت بدنه و قطعات آن است.

 

تمیز کردن دستگاه

قبل از خرید دستگاه به این مورد توجه ویژه داشته باشید؛ به این علت که هر چقدر هم آماده کردن قهوه با دستگاه آسان باشد، اگر تمیز کردن مخزن و سایر قطعات آن زمان‌بر باشد، عملکرد دستگاه آسان نیست و ممکن است افراد از خرید آن صرف نظر کنند. هرچه دستگاه اسپرسوساز شما قطعات بیشتری داشته باشد تمیز کردن به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

سایر مواردی که باید به آن توجه کنید را در ادامه به طور خلاصه اشاره می‌کنیم.

قیمت انواع دستگاه اسپرسوساز: قیمت از موارد بسیار مهم است که باید به آن توجه کنید که البته مواردی مانند کیفیت و برند وجود دارد که بر قیمت تاثیر گذار است. 

گارانتی: گارانتی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. گارانتی از این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که این امکان را برای مصرف کننده فراهم می‌کند تا اگر دستگاه با مشکلی روبرو شد بتوانند بدون دردسر آن را تعمیر کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *